Warta Czarter

  • fanaberia_1.jpg
  • fanaberia_3.jpg
  • fanaberia_2.jpg

Jak miłe są wspomnienia …

Na przełomie kwietnia i maja 2017 roku uczestniczyliśmy w przepięknej, niezapomnianej podróży luksusowym jachtem Fanaberia M. Nie jest to nasza pierwsza wycieczka turystyczno - krajoznawcza, na którą wyruszyliśmy tym jachtem.  Wcześniej mieliśmy przyjemność gościć u Małgosi i Jacka zwiedzając Mazury i Zatokę Szczecińską.

Tym razem wypłynęliśmy z miejscowości Stepnica do miejsca docelowego, jakim był Poczdam. Ruszając w kierunku Szczecina Odrą Wschodnią, a następnie wodami Odry Zachodniej dotarliśmy do miejscowości Oderberg.

Drugiego dnia zobaczyliśmy niesamowitą atrakcję, jaką jest podnośnia Niederfinow. Podnośnia inaczej nazywana jest śluzą windową, jest to najstarsza działająca konstrukcja tego typu w Niemczech. Kto tego nie zobaczy, to nie uwierzy. Ten widok jest niesamowity i robi ogromne wrażenie.

Na noc zacumowaliśmy w marinie za Oranienburiem.

Trzeciego dnia dopłynęliśmy do miejsca docelowego jakim był Poczdam. Spędziliśmy tu bardzo mile i beztrosko całe dwa dni. Znaleźliśmy również, dzięki uprzejmości znajomych, czas na wypad do Berlina.

Mieliśmy możliwość zwiedzenia i podziwiania zarówno Poczdamu jak i Berlina. Poczdam zachwyca unikatowymi zabytkami. Zobaczyliśmy m.in. Sanssouci - ogrody cesarskie i słynny pałac. Park jest ogromny. Z powodzeniem można by po nim błądzić cały dzień, zwiedzić pawilon chiński, Kościół Pokoju czy Nową Oranżerię. Poczdam to jedno z najpiękniejszych miast świata, położone zaledwie 110 kilometrów od  granicy naszego państwa. Aby docenić,  jak znakomite są atrakcje i zabytki Poczdamu należy tu jeszcze powrócić…

Niestety, 9 dnia musieliśmy zakończyć bajeczną podróż i wrócić do codziennych obowiązków.

Obiecaliśmy sobie, że jak tylko pozwoli na to czas, chętnie przypłyniemy tu ponownie, oczywiście na pokładzie luksusowej Faneberii M w towarzystwie jej właścicieli Małgosi i Jacka - wspaniałych ludzi o wielkich sercach.

Zachęcamy wszystkich, którzy z dala od zgiełku i codziennego, szybkiego tempa życia chcą  i mogą sobie pozwolić na chwilę wytchnienia, i zapomnienia, aby skorzystali z życzliwości i gościnności właścicieli Faneberii M. Są oni profesjonalistami z długoletnim stażem pracy w branży. Opowieści, które nie mają końca, wspólnie spożywane posiłki, wieczorne gry edukacyjne i miła, serdeczna atmosfera, sprawiają, że ciągle wracamy myślą do tych kilku niezapomnianych dni. Goście czują się tu wyjątkowo, a krajobrazy i otaczająca nas wokół przyroda sprawiają, że płynąc jachtem zapominamy o wszystkim i delektujemy każdą chwilą życia.

Dziękujemy Małgosi i Jackowi za umożliwienie nam, już po raz kolejny, przeżycia niesamowitych doznań i obejrzenia świata z innej perspektywy niż ląd.

Warto spróbować tej formy odpoczynku i relaksu.

Gorąco polecamy wszystkim zwiedzanie świata na pokładzie Fanaberii M  i serdecznie pozdrawiamy wyjątkowych pod każdym względem jej właścicieli.

 

Zosia i Irek

 

 

Polecamy